Jesteś właścicielem lub administratorem ciekawego obiektu, który powinien zostać szerzej poznany? Zleć przygotowanie audioprzewodnika, który umożliwi indywidualną promocję opracowanych miejsc: zabytków czy tras tematycznych.

Studio.pl ma spore tradycje w produkcji audioprzewodników. Współpracuje ze specjalistami, którzy opracowywali pierwsze tego typu materiały w kraju. Dominują wśród nich programy, przeznaczone dla branży turystycznej. To specjalnie przygotowane audycje z dedykowanym podkładem muzycznym. Opracowanie takiej audycji – ciekawej opowieści osadzonej w realiach historycznych, która nie stroni od anegdot - jest efektem mini projektu badawczego.

Zleceniodawca kupuje także prawa autorskie do audycji i do scenariuszy, a następnie produkt może wykorzystywać w zależności od potrzeb – może posłużyć do: przygotowania folderu promocyjnego, pisania scenariusza filmu lub do budowy strony internetowej. Wśród zleceniodawców dominują samorządy pragnące promować swoje tereny i poszukujące metod na przyciągnięcie turystów, ale są także muzea, parki krajobrazowe, organizacje turystyczne, lokalne grupy działania czy właściciele zabytkowych nieruchomości.

Audycje są na ogół zapisane w formie pliku skompresowanego do formatu MP3 do odtworzenia na specjalnych urządzeniach dedykowanych dla audioprzewodników lub ale też na telefonie komórkowym, iPhonie lub iPadzie.

Przykładowe fragmenty audycji

- Audioprzewodnik po Mościcach

- Zabytki gminy Brzesko

- Audioprzewodnik po powiecie tarnowskim

- Cmentarze z I Wojny – Szlak Frontu Wschodniego

 

Jak zbudowany jest audioprzewodnik?

Audycje, podzielone na odcinki, poświęcone poszczególnym obiektom, umożliwiają zwiedzanie z interesującym i rzetelnym komentarzem dźwiękowym. Prócz narratorów oprowadzających słuchacza metodą krok za krokiem, w wędrówce towarzyszy zwiedzającym także szerokie grono specjalistów. To historycy, historycy sztuki, etnografowie, archeolodzy, przewodnicy czy miłośnicy legend, którzy dokładnie analizują oglądane obiekty, podpowiadają, na co zwrócić uwagę, czy w końcu swoim autorytetem podnoszą wiarygodność informacji przekazywanych przez narratorów.

 

Jak powstaje audioprzewodnik

Scenariusze powstają w ścisłej konsultacji ze zleceniodawcami. Wykonaniem poszczególnych elementów składowych audycji np. skomponowaniem muzyki i przygotowaniem efektów do podkładów dźwiękowych zajmuje się realizator dźwięku. Nagrania narratorów realizowane są przez zawodowych lektorów w profesjonalnym studiu.

 

Etapy pracy przy opracowaniu audioprzewodnika

1. Zebranie zespołu do opracowania dokumentacji (do sześciu specjalistów, którzy zazwyczaj publikowali już swoje teksty na opracowywany temat).

2. Selekcja materiału, pisanie scenariusza.

4. Akceptacja scenariusza przez zleceniodawcę.

3. Nagrania specjalistów i lektorów.

5. Montaż materiałów ze skomponowanym specjalnie podkładem muzycznym i efektami, mastering – praca nad ostatecznym brzmieniem całości materiału.

6. Dostarczenie materiałów zleceniodawcy (płyta plus scenariusz w wersji tekstowej).

INNOWACJA

Audioprzewodniki to produkty innowacyjne.
Można je wykorzystywać wielokrotnie
w zależności od potrzeb.
Np. na ich podstawie redagować foldery promocyjne lub treść witryny internetowej.

KONTAKT

Zadzwoń
+48 509 024 417