• Oferujemy kompleksową realizację prezentacji filmowych.
  • Oferujemy produkcję filmów dokumentalnych, promocyjnych oraz reklamowych, a także reportaży filmowych.
  • Pracujemy w ramach produkcji własnych, zleconych oraz koprodukcji. Zajmujemy się organizacją i przygotowaniem realizacji produkcji, w szczególności jako producent wykonawczy.
  • Skupiamy się na współpracy z Klientem, którego potrzeby stawiamy na pierwszym miejscu.
  • Naszym atutem jest zaangażowanie w każdy realizowany projekt.
  • Dla reklamy i filmów korporacyjnych świadczymy kompletne rozwiązania od opracowania dokumentacji, poprzez tworzenie scenariusza, produkcję, postprodukcję do przygotowania filmu czy spotu reklamowego aż do dystrybucji.
  • Oferujemy ponadto usługi realizacji materiałów szkoleniowych, prezentacji multimedialnych oraz tworzenia dokumentacji filmowej.

 

 

Zobacz inne, przykładowe realizacje wideo

 

Marekkołdras.pl zrealizował kilka filmów poświęconych artystom. Były wśród nich materiały „Zaraz wracam” o Zbigniewie Bruno Szulcu, „Światło i mrok” o Januszu Tobim Pacewiczu czy „Przeciw wiatrakom” na temat Ryszarda Kołdrasa Dziadka z 2021 roku. Te ostatni dokument przybliża różne obszary aktywności górnika, animatora kultury, autora prac plastycznych, który zginął w wypadku w 1997 roku. Ryszard Kołdras, urodzony w 1955 roku absolwent Wydziału Górniczego krakowskiej AGH. Po studiach rozpoczął pracę w Kopalni Soli w Bochni, która stała się jego wielką pasją. Jako dyrektor generalny Kopalni doprowadził do przystosowania podziemnych wyrobisk dla prowadzenia ruchu turystycznego, zakończenia remontu szybu Sutoris i utworzenia Uzdrowiska Kopalni Soli Bochnia. W tym czasie pod ziemią odbywało się wiele wydarzeń kulturalnych, spektakle teatralne realizowała Scena Plastyczna KUL Leszka Mądzika. W filmie o zmianach, jakie zachodziły wtedy w kopalni opowiadają koledzy, znajomi i przyjaciele bohatera materiału. Ponadto Ryszard Kołdras od dziecka rysował, malował i rzeźbił. O tej twórczości w filmie opowiadają historycy, historycy sztuki i kuratorzy.

Marekkołdras.pl realizuje także krótkie materiały informacyjne. Jeden z nich przygotowany dla Kroniki TVP Kraków dotyczył realizacji zdjęć do popularnej telewizyjnej produkcji Korona królów na zamku w Dębnie. Na zamku koło Brzeska pojawiła się ekipa, która kręciła tu zdjęcia do kolejnych odcinków serialu i towarzyszącego mu cyklu dokumentalnego.

To film, który doczekał się wielu reakcji na rynku prasowym. Materiał, który miał oficjalną premierę w Muzeum Lotnictwa Polskiego opowiada o Janie Wnęku z małopolskiego Odporyszowa, któremu przypisuje się, że wcześniej niż uznawany za ojca lotnictwa Otto Lilienthal skonstruował aparat latający i dokonał kilku lotów ślizgowych. Film dokumentalny jest zapisem dziennikarskiego śledztwa, podczas którego badane były m.in. dokumenty z Archiwum Państwowego w Tarnowie i Krakowie oraz z Archiwum Diecezjalnego w Tarnowie. Autorzy podczas realizacji zarejestrowali odnalezienie grobu rzeźbiarza na cmentarzu w Odporyszowie i ekshumację jego domniemanych szczątków. Przebadał je dr hab. Tomasz Konopka z Zakładu Medycyny Sądowej Collegium Medicum UJ. Jak mówił, nie da się kategorycznie stwierdzić, że należą one do Jana Wnęka, ale są ku temu przesłanki, m.in. złamane kości przedramienia. Ustalenia zawarte w materiale prezentowała m. in. Polska Agencja Prasowa.