Dwie produkcje i dwie historie – jedna z dalekiej Azji druga z bliskiego Brzeska. Dzieła autorstwa Marka Kołdrasa można było zobaczyć 24 listopada 2023 roku podczas otwartego i bezpłatnego „Wieczoru z dokumentem” w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku.

Wielu ciekawostek można się dowiedzieć z cyklu specjalistycznych audycji, poświęconych dziedzictwu Gminy Brzesko. Audioprzewodnik rowerowy można za darmo pobrać ze strony miejscowego samorządu, na zlecenie którego zrealizowano projekt. Przejechanie wyznaczonych tras ze słuchawką w uchu może sprawić, że aktywny czas na dwóch kółkach nabierze także charakteru poznawczego.

„Rozmowy damsko–męskie” w Kinie za Rogiem stały się w Bibliotece Publicznej w Oleśnie tradycją i cyklicznie organizowane są w ramach obchodów Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn. W tym roku spotkanie odbyło się 10 marca i przebiegało pod hasłem „Co się tak pienisz?”. Temat był związany z nadobnym trunkiem, którego historię uczestnicy poznali podczas pokazu filmu pt. „Dzbany piany – z dziejów piwowarstwa na Przedgórzu” w reż. Marka Kołdrasa, wyprodukowanego przez marekkołdras.pl studio.

Uwaga cykliści. Wielu ciekawostek na temat Pogórza możecie się dowiedzieć z cyklu audycji poświęconych dziedzictwu Gminy Ryglice.  Teren Pogórza Ciężkowickiego zapewnia tu znakomite warunki do aktywnego spędzenia czasu na dwóch kółkach, a interesująca historia sprawia, że taka wycieczka ze słuchawką w uchu może nabrać także charakteru poznawczego.

Piwo to najstarszy i najczęściej spożywany napój alkoholowy na świecie. Niewiele jest w Polsce miejsc, które mogą poszczycić się taką historią, jaką ma Browar Okocim. U podstaw sukcesu stoi tu blisko 180 lat tradycji. O historii rozwoju browarnictwa, ze szczególnym uwzględnieniem piwowarstwa okocimskiego, opowiada film dokumentalny "Dzbany Piany".

Na stronie tarnowska.tv ukazała się relacja z pokazu filmu "Człowiek z powietrza" w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

INNOWACJA

Audioprzewodniki to produkty innowacyjne.
Można je wykorzystywać wielokrotnie
w zależności od potrzeb.
Np. na ich podstawie redagować foldery promocyjne lub treść witryny internetowej.

KONTAKT

Zadzwoń
+48 509 024 417