Służby mundurowe z okolic Nowego Sącza i ich partnerzy będą rywalizować w strzelaniu dynamicznym. Międzynarodowe zawody rozegrane zostaną 21 września w oparciu o Mobilną Strzelnicę Kontenerową tarnowskich Zakładów Mechanicznych, która stanie na płycie rynku.

Prócz policjantów w turnieju mają wziąć udział także funkcjonariusze Straży Granicznej, Grupa Realizacji Izby Celnej, reprezentanci Straży Miejskich w Krynicy i Nowym Sączu oraz Straży Gminnej w Chełmcu. Pewność ręki sprawdzą też przedstawiciele Straży Leśnej ze Starego Sącza i Nawojowej. Z gości zagranicznych udział potwierdzili funkcjonariusze policji ze Starej Lubowni i Popradu oraz żandarmerii Wojskowej z Preszowa. Zaproszono także gości z Węgier i Rumunii.

Zawody rozpoczyna o 14-ej rejestracja zawodników. Zgłoszenia można wysyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Od godziny 15-ej zaplanowano strzelanie sportowe. Poza klasyfikacją odbędą się także VI Zawody Strzeleckie o Puchar Międzynarodowego Zrzeszenia policji (IPA) oraz I Zawody Strzeleckie o Puchar Mundurowego Klubu Motorowego w Nowym Sączu. Uroczyste zakończenie wielkiego strzelania o godzinie 18 w Sali Reprezentacyjnej Ratusza. Liczba zawodników, którzy rywalizować będą w umundurowaniu ćwiczebnym jest ograniczona.

Strzelnice kontenerowe z Zakładów Mechanicznych wykorzystywane są przez wojsko, w tym służby specjalne oraz policję i służby celne. Przy ich użyciu szkolenie i trening strzelecki można przeprowadzać praktycznie wszędzie. Nie przeszkadza im deszcz, mróz czy brak jakiejkolwiek infrastruktury. Aby zapobiec przestrzeliwaniu ścian są wykładane specjalnymi materiałami o dużej gęstości. Tunele strzeleckie zakończone są opancerzonymi kulochwytami z tłumikami rykoszetów. W konfiguracji sprzętu zastosowano wiele nowinek technicznych. Wyniki strzelania do tarczy wyświetlanej przy pomocy projektora pomaga zinterpretować kamera termiczna. Natomiast komputerowy trenażer umożliwia symulowanie konkretnych sytuacji, w których dochodzi do użycia broni, na przykład pościgu lub odbijania zakładników. Precyzja prowadzenia ognia ma wpływ na zmianę sekwencji filmowych.

Zawody pod patronatem Prezydenta Miasta organizują Region Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji w Nowym Sączu oraz Mundurowy Klub Motorowy.

INNOWACJA

Audioprzewodniki to produkty innowacyjne.
Można je wykorzystywać wielokrotnie
w zależności od potrzeb.
Np. na ich podstawie redagować foldery promocyjne lub treść witryny internetowej.

KONTAKT

Zadzwoń
+48 509 024 417