Zakłady Mechaniczne Tarnów pomogą w rozgrywkach pierwszoligowej drużynie piłki ręcznej. Firma podpisała umowę na sponsoring drużyny ze Stowarzyszeniem Piłki Ręcznej Tarnów. Spółka będzie się reklamować podczas meczów. Logotyp przedsiębiorstwa znajdzie się także na oficjalnych koszulkach zawodników.

- Jako partner wielu przedsiębiorstw i członek największego holdingu w sektorze obronnym mamy udział w wielu projektach dotyczących krajowej gospodarki. Jednak staramy się podkreślać związki z Tarnowem, w którym firma ma siedzibę od blisko stu lat – mówi kierownik działu Marketingu przedsiębiorstwa Justyna Zach.

Kłopoty tarnowskich szczypiornistów rozpoczęły się, kiedy jedna z tarnowskich firm zrezygnowała ze sponsorowania drużyny. W rezultacie w związku ze słabymi wynikami piłkarze ręczni zostali zdegradowani do niższej klasy rozgrywek. Ponieważ jednak problemy finansowe dotknęły także innych drużyn szczypiornistom udało się odzyskać status pierwszoligowców. Gra na tym poziomie wymaga jednak nakładów, dlatego Zakłady Mechaniczne zdecydowały się wesprzeć finansowo mocno odmłodzoną drużynę.

- Od kilku lat pomagamy też tarnowskiej drużynie żużlowej. Nie chcemy się j ograniczać do jednej dyscypliny. Piłkarze ręczni utrzymali się w pierwszej lidze dzięki determinacji całego zespołu. Dlatego pomagamy w takim zakresie, na jaki pozwalają możliwości pamiętając, że działalność na rzecz rozwoju lokalnej społeczności jest jednym z naszych zadań zawartym w strategii – dodaje Justyna Zach.

Pomimo tego, że zespół opuściło aż dziesięciu zawodników, stanowiących o jego sile już w pierwszym meczu tarnowscy zawodnicy dzielnie walczyli z drużyną Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Choć nie byli faworytami nawiązali równorzędną walkę i przegrali na wyjeździe tylko jedną bramką 28:29. Miejscowi kibice mają nadzieję, że w najbliższym spotkaniu w Piekarach Śląskich podczas meczu z Olimpią drużynie uda się zdobyć pierwsze punkty. Stowarzyszenie Piłki Ręcznej w Tarnowie powstało w 2009 roku na bazie sekcji piłki ręcznej Zakładowego Klubu Sportowego Unia Tarnów.
kontakt Janusz Terlecki, prezes SPR.

INNOWACJA

Audioprzewodniki to produkty innowacyjne.
Można je wykorzystywać wielokrotnie
w zależności od potrzeb.
Np. na ich podstawie redagować foldery promocyjne lub treść witryny internetowej.

KONTAKT

Zadzwoń
+48 509 024 417