Łatwiej będzie się opiekować najmłodszymi pacjentami Centrum Zdrowia Tuchów. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdecydowała o przekazaniu dla oddziału neonatologicznego placówki  sprzętu, przeznaczonego dla noworodków. Do szpitala trafi stanowisko resuscytacyjne i inkubator zamknięty, a także kardiomonitor . Wśród darów znalazły się ponadto lampa do fototerapii i specjalistyczne urządzenie do pomiaru orientacyjnego poziomu żółtaczki - bilirubinometr .

 

- Cieszymy się, że przekazany sprzęt poszerzy nasze możliwości terapeutyczne. W związku  z wzrastającą liczbą porodów  w  Oddziale Ginekologiczno –Położniczym umożliwi on objęcie specjalistyczną,  kompleksową opieką  większej liczby noworodków. Jesteśmy przekonani, że poprawa wyposażenia przełoży się na wyższy poziom jakości realizowanych świadczeń – mówi naczelna pielęgniarka oddziału Jolanta Obrzut.

Stanowisko zakupione przez Fundację Jurka Owsiaka prócz przywrócenia krążenia jest także przeznaczone do pielęgnacji małych pacjentów. Zapewnia odpowiednie warunki termiczne głównie wcześniakom i niemowlętom z niską masą urodzeniową. Zminimalizowanie strat ciepła jest warunkiem niezbędnym do poprawy stanu ich zdrowia. 

Inkubator, który ma trafić na Oddział Neonatologii Centrum Zdrowia Tuchów monitoruje wiele czynności życiowych. Wyposażony jest w alarmy optyczne i dźwiękowe dostępne dla personelu, ale obojętne dla małego pacjenta. Ma efektywną kurtynę powietrzną i podwójne ścianki, by zapewnić kontakt matki z dzieckiem w najbezpieczniejszy z możliwych sposób. Dodatkowo posiada funkcję ułatwiającą dobór parametrów termoregulacji, tak aby mały pacjent przebywał warunkach jak najbardziej zbliżonych do naturalnych. Urządzenie zapewnia dobrą widoczność i dostępność do małego pacjenta. Posiada elektroniczną wagę i jest w pełni zautomatyzowane. Natomiast wskazaniem do wykorzystania lampy do fototerapii jest żółtaczka. Zabieg polega na naświetlaniu noworodka światłem, które przyspiesza rozkład wywołującego chorobę związku - bilirubiny i usunięcie jej z organizmu dziecka.

Warto dodać, że na oddziale ginekologiczno - położniczym Centrum Zdrowia Tuchów w ubiegłym roku urodziło się 950 dzieci. W tym roku na poród w tutejszej placówce zdecydowało się już ponad 800 pań. Oddział słynie z naturalnych metod łagodzenia bólu, pomocy rehabilitantki porodowej i kameralnej atmosfery, zapewniającej indywidualne podejście do każdej z pacjentek. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku podzieliła pieniądze ze zbiórki. Połowa ma trafić do dzieci, połowa do seniorów.

INNOWACJA

Audioprzewodniki to produkty innowacyjne.
Można je wykorzystywać wielokrotnie
w zależności od potrzeb.
Np. na ich podstawie redagować foldery promocyjne lub treść witryny internetowej.

KONTAKT

Zadzwoń
+48 509 024 417