Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie było kolejnym miejscem prezentacji strzelnicy kontenerowej produkcji Zakładów Mechanicznych. Według oficera prasowego jednostki kapitana Jarosława Barczewskiego strzelanie dostarczyło wielu emocji. Do treningów doświadczonych strzelców wykorzystano interaktywny trenażer z programem multimedialnym.

 Testującym najbardziej podobała się konstrukcja systemu. Umożliwia ona odniesienia wrażenia  brania  udziału w realnym działaniu.  Podczas prezentacji żołnierze strzelali  z pistoletów etatowych i broni ze wskaźnikami laserowymi, pozwalającej wyrabiać prawidłowe i bezpieczne nawyki. Zastosowano dynamiczne scenariusze strzelania.                    Dlatego wyłącznie od dyspozycji, umiejętności i refleksu strzelca zależało, czy wyeliminuje terrorystę skrywającego się w tłumie, czy sam padnie jego ofiarą. - Umiejętności strzeleckie weryfikowane były natychmiast . Błyski, huk, światło, poruszanie się celów, pojawianie się osób neutralnych, wywoływały u trenujących nie znane dotąd emocje – ocenił kapitan Barczewski. Podczas przeprowadzonego treningu żołnierze strzelali pojedynczo i w parach. Mieli także możliwość wielokrotnego wykonania strzelań. Dlatego osoby, które za pierwszym razem nie zaliczyły zadania  mogły powtórzyć realizację poszczególnych działań. 

Przed odwiedzinami koszalińskiego Centrum Szkolenia kontenerowa strzelnica pokazywana była w Chojnikach. Pod koniec miesiąca zostanie przetransportowana do jednostek Sił Powietrznych w Sochaczewie i Powidzu. W tej ostatniej miejscowości zaplanowano także szkolenie kadry metodycznej Sił Powietrznych.

INNOWACJA

Audioprzewodniki to produkty innowacyjne.
Można je wykorzystywać wielokrotnie
w zależności od potrzeb.
Np. na ich podstawie redagować foldery promocyjne lub treść witryny internetowej.

KONTAKT

Zadzwoń
+48 509 024 417