- Choroba zaatakowała w maju. Nagle i podstępnie. Córka z rana miała problem z samodzielnym chodzeniem. Była bardzo osłabiona – opowiada Maciej Burzawa, tato pięcioletniej Natalii. Gdy usłyszeliśmy diagnozę córki, nie chcieliśmy wierzyć: ostra białaczka limfoblastyczna. Dodatkowo choroba zaatakowała także kręgosłup.

Nic wcześniej nie zapowiadało białaczki. W rodzinie nikt w ostatnich pokoleniach nie chorował na tę chorobę. - Dopiero po konsultacjach u czterech lekarzy trafiliśmy do Szpitala Św. Łukasza, gdzie wykonano tomografię. To badanie pokazało nowotworowe przerzuty na kręgosłup. Skierowano nas do Krakowa do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Tam powtórzono serię badań i zrobiono dodatkowo badanie szpiku. Wtedy okazało się, że to białaczka. Od lekarza usłyszeliśmy, że  choroba jest wyleczalna, ale czeka nas bardzo długie i ciężkie leczenie – mówi  pan Maciej, mieszkaniec podtarnowskiego Fiuku. Krakowski szpital stał się domem dla Natalii. Mama, która była zmuszona do zwolnienia się z pracy, pozostała przy córce. Tato dojeżdża do nich, kiedy to tylko możliwe. Poza pracą zajmuje się jeszcze drugą córką, o rok młodszą o Natalii. Macieja Burzawę cieszy, że udało się zrealizować pierwsze marzenie chorego dziecka, którym było spędzenie nocy z rodzicami w domu. Niedawno po zakończeniu podawania kolejnej partii chemii Natalka  odwiedziła dom na kilka dni i cieszyła się, że mogła być znowu razem z rodziną.  Niestety ostatnio stan zdrowia Natalii mocno się pogorszył. - Jest trudno, ale nie poddajemy się i będziemy walczyć – deklaruje Maciej Burzawa. Choć bardzo chwali opiekę szpitalną to nie ukrywa, że nie brakuje wydatków, które spowodowała  choroba. Sporo pieniędzy pochłaniają dojazdy, zakupy środków higieny i leków. Dlatego rodzina Natalii prosi o pomoc w walce z groźną chorobą.  

Każda najmniejsza kwota zwiększa szanse na powrót dziewczynki do zdrowia. Numer konta, na który można wpłacać pieniądze można znaleźć na facebookowym profilu Fundacji Zdrowym Być.  Fundacja na rzecz leczenia Natalii będzie także prowadzić kwestę publiczną podczas Zdarzeń czyli zbliżającego się święta miasta na tarnowskim rynku 5 i 6 lipca. W Polsce rocznie na białaczkę zapada  jedno na 20 tysięcy dzieci, najczęściej między trzecim a piątym rokiem życia. Ze statystyk wynika, że  ponad dwie trzecie pacjentów poddanych terapii udaje się całkowicie wyleczyć. Leczenie składa się jednak z wielu etapów i trwa około czterech lat.

INNOWACJA

Audioprzewodniki to produkty innowacyjne.
Można je wykorzystywać wielokrotnie
w zależności od potrzeb.
Np. na ich podstawie redagować foldery promocyjne lub treść witryny internetowej.

KONTAKT

Zadzwoń
+48 509 024 417